Kask narciarski

Jazda na nartach nie należy do sportów bezpiecznych. Odpowiedni strój gwarantuje jednak zmniejszenie ryzyka i ograniczenie skutków wypadku.

Najważniejszy jest dobór odpowiednich nart, butów i kasku.

 

Różne mamy umiejętności. Jedni szusują znakomicie, inni średnio, a jeszcze inni — dopiero się uczą. Spośród wielu rodzajów kasków, na szczególną uwagę zasługują kaski narciarskie Salomon.Każdy kask narciarski Salomon wykonany jest ze specjalnie przygotowanej masy plastycznej, odpornej na oddziaływanie nagłych i silnych uderzeń. Ponadto kaski te pod pokrywą osłaniającą wyposażone są w amortyzatory. Wykonane są one z miękkich tworzyw sztucznych i pianko gąbki. Niektóre modele posiadają wykończenie skórzane.Testy, którym poddane zostały kaski narciarskie Salomon wyraźnie mówią o ich odpowiednim wykonaniu. Gwarantują bezpieczną i bezstresową jazdę.

Sprzęt, jakiego używamy jest naprawdę bardzo ważny. Jego jakość znacznie wpływa na bezpieczeństwo jazdy. Jednak najważniejsze jest to, żebyśmy nie szarżowali i uważali na to co robimy. Sami doskonale wiemy, na co nas stać i do czego jesteśmy przygotowani. Jasne, że wyczynowcy będą ryzykować, bo taki już ich natura. Jednakże pamiętajmy, że nie jesteśmy sami na świecie. Podczas niebezpiecznej jazdy możemy zrobić krzywdę nie tylko sobie. A i nasza rodzina również będzie miała kłopot jeśli coś złego nam się przytrafi.
Każdy, nawet najbardziej wyrafinowany sprzęt, nie uwolni nas w stu procentach od skutków nieszczęśliwych wypadków.
Zachowujmy się rozważnie i pamiętajmy o innych.

Najlepsze kaski znajdziesz na https://skiracecenter.pl/20-kaski-narciarskie