Szlachetna sztuka kaligrafii

Kaligrafia kojarzy się zazwyczaj ze sztuką estetycznego i starannego pisania. Jest jednak czymś więcej – uznaną sztuką zdobniczą, która dzięki wykorzystaniu efektownych zdobień i ornamentów tworzy oryginalne pisane znaki.

Materiały do kaligrafii

Podstawowymi materiałami w pracy kaligrafa są papier, pióra oraz tusze, a o wyborze rodzaju przyrządu i materiału decyduje zazwyczaj poziom wyszkolenia twórcy. W sprzedaży znajdują się produkty odpowiednie tak dla początkujących, jak i zaawansowanych twórców.

Papier do kaligrafii powinien być gładki i niezbyt chłonny. W ofercie znajdują się papiery uznanych producentów, sprzedawane w blokach lub jako zestawy arkuszy. Dla początkujących zazwyczaj polecany jest papier gładki, świetnie sprawdzający się w trakcie nauki, a także w przygotowywaniu wstępnych projektów. Do dyspozycji twórców jest także papier pergaminowy i ryżowy, na których powstają ostateczne prace.

Niezbędnym narzędziem są pióra do kaligrafii, dostępne w wielu rodzajach. Podstawowym sprzętem jest obsadka z wymiennymi stalówkami, w ofercie znajdują się również pióra ze stałymi stalówkami oraz pióra typu parallel pen.

Praca kaligrafa nie powstanie bez tuszu – do wyboru twórców są wysokiej jakości tusze kaligraficzne, tusze chińskie, a także tusze kreślarskie i atramenty.

Akcesoria kaligraficzne to szereg różnych produktów, ułatwiających i usprawniających pracę kaligrafa, np. różnego rodzaju linijki i kątomierze lub deski kreślarskie. Są one szczególnie pomocne początkującym twórcom.

Największy wybór akcesoriów do kaligrafii znajdziesz na stronie https://www.twojepioro.pl/pl/c/KALIGRAFIA/39