Gry i zabawy- literki dla dzieci

Małe dzieci poznają pierwsze literki już w przedszkolu. Najpierw w formie zabawy, słuchając bajeczek i piosenek, później obserwując panią przedszkolankę zapisującą literki na tablicy, a jeszcze później samemu próbując odtworzyć zapis kolejnych poznawanych literek.
Aby ułatwić wejście dzieciom w świat alfabetu i naukę kolejnych liter warto zainwestować w ciekawe przybory i zabawki, które bawiąc będą także uczyły. Literki dla dzieci możemy zakupić w każdym sklepie z zabawkami. Do wyboru mamy setki różnych rodzajów, więc bez problemu zdecydujemy się na najbardziej odpowiadający nam egzemplarz.
Literki dla dzieci wykonane z kolorowego plastiku z magnesem na tylnej ściance będą idealnym elementem do przyklejenia na lodówce. Dzięki temu dzieci będą mogły poznawać pierwsze krótkie lub dłuższe wyrazy i zapoznawać się z kolejnymi literkami z alfabetu.
Literki dla dzieci w formie puzzli to świetna zabawa dla całej rodziny. Możemy znaleźć je w różnych wielkościach i kolorach zarówno w sklepach internetowych, jak i stacjonarnych, co wyjątkowo ułatwia ich zakup. Nawet w niedrogich dyskontach można niejednokrotnie spotkać takie literki w bardzo przystępnej cenie. Kolorowe puzzle to również atrakcyjny sposób spędzania wspólnie czasu, wtedy dzieci jeszcze chętniej przy okazji zabawy poznają nowe literki i ich kształty.
Idąc krok dalej możemy zdecydować się na zakup zestawu filmów edukacyjnych dla dzieci, dzięki którym poznają zarówno literki, jak i kolory i kształty. Poprzez naukę piosenek i ciekawe opowiadania nauka literek przyjdzie małym dzieciom dużo szybciej.
Zanim więc nasze dziecko zacznie chodzić do przedszkola, warto zainwestować w zakup gier, puzzli czy filmów edukacyjnych, dzięki którym maluch zacznie oswajać się z literkami. Następnie w przedszkolu znacznie szybciej przyswoi sobie naukę pisania literek.