Dell Latitude

dell-latitude-e5470-9Dell Latitude jest marką laptopów firmy Dell zaprojektowaną i wyprodukowaną głównie przez Compal i Quanta. Latitude konkuruje z serią ThinkPad z Lenovo. Według opinii producentów i wielu użytkowników komputery te posiadają niedoskonałości.
W lipcu 2008 roku firma Dell wydała sterowników dla tabletu Latitude XT Tablet, twierdząc, że jest to „pierwsza na rynku konwerterowa tabletka wyposażona w wiele funkcji dotykowych”. Firma Dell współpracuje z N-trig, dostawcami technologii DuoSenseTM, łącząc długopis, pojemnościowy dotykowy i multi-touch w jednym urządzeniu. Urządzenie to jednak bardzo często ulega awariom.
Wiele raportów użytkowników sugeruje, że firma Dell Latitude XT cierpi z powodu poważnego problemu. Złącze N-Trig podłączane jest do interfejsu XT przez wewnętrzny port USB. Użytkownicy zgłaszają, że jakiekolwiek inne podłączone urządzenie USB zazwyczaj nie pozwala na identyfikację sprzętu N-Trig z powodu niedoboru aplikacji N-Trig (programu sterującego funkcjami). Ponadto zgłoszono, że niektóre inne sterowniki, takie jak pomocnik iTunes, mogą powodować ten lub podobny problem. Inni użytkownicy nie zgłaszają problemów z iTunes. Istnieją również doniesienia, że instalacja sterowników jest uszkodzona, co wymaga ponownej instalacji sterowników. Program instalacyjny nie zostanie jednak odinstalowany, jeśli nie rozpozna sprzętu N-Trig. W tym przypadku alternatywą jest przywrócenie całego systemu operacyjnego z kopii zapasowej lub też ręczne odinstalowanie poprzez wymazanie wszystkich programów i sterowników N-Trig, a następnie edycja rejestru, aby usunąć wszystkie odniesienia do N-Trig. Należy więc zainstalować oprogramowanie N-Trig lub wykonać pełną ponowną instalację systemu Windows.
Problemy te zostały zgłoszone zarówno w przypadku systemów XP, jak i Vista, 32 i 64 bitowych. Ponadto Dell sprzedaje MediaBase z wewnętrznym napędem DVD. Napęd również łączy się za pośrednictwem połączenia USB wewnątrz MediaBase. Większość, ale nie wszyscy, użytkowników MediaBase informuje o tym, że uniemożliwiają załadowanie sterowników.